Jak se pan Lucíšek konečně dostal k pořádnému řemeslu. Pohádky plné zapeklitých hádanek čte Alois Švehlík

6. listopad 2022

Vyprávění o čertovi Lucíškovi, na jehož kopytě si ševcuje švec Vojmír. Nebohého čerta pustí zpátky do pekla jedině, pokud uhádne některou z jeho zapeklitých hádanek. A těch je v pohádkách opravdu hodně. 

Účinkuje: Alois Švehlík
Napsala: Věra Provazníková
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Vladimír Gromov
Natočeno: 2004

Hledáte čtené pohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a audiopohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.