Kdo se dobře kouká, ten slyší. Pohádky, ve kterých ožívají obrazy, sochy a tvary, čte Ondřej Brousek

23. říjen 2022

Víte, že umění umí mluvit? Když se budete na obrazy, sochy, barvy a tvary pozorně dívat, jistě porozumíte tomu, co říkají. Ale buďte trpěliví, protože chvíli trvá, než se rozhodnou vás oslovit. V pohádkách se dozvíte, že nemusíte vždy malovat slunce žluté a louku zelenou, jaký je rozdíl mezi sochou a plastikou, kdo to je kurátor nebo jak dopadl pokus o loupež v galerii.

Účinkuje: Otakar Brousek
Napsala: Hana Primusová
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Izabela Schenková
Premiéra: 17. 10. 2022

Hledáte čtené pohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a audiopohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.