O vodníkovi Okřehkovi ze Sedlické obory. Premiérové pohádky na dobrou noc vypráví Lubor Šplíchal

20. listopad 2022

Vodník Okřehek žije ve svém rybníce v Sedlické oboře už léta. Jednoho dne přijde do obory hledat útočiště bludička Eli, protože ji od rybníka, kde žila, vyhnal sumec. Pro oba je v Sedlické oboře místa dost. Dokonce se ukáže, že vodník Okřehek a bludička Eli se výborně doplňují. Každý umí něco jiného, a společně tak pomáhají přírodě a chrání Sedlickou oboru.

Čte: Lubor Šplíchal
Napsala: Petra Hátlová
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Režie: Lukáš Hlavica
Premiéra: 14. 11. 2022

Hledáte čtené pohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a audiopohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.