„Doufám, že můj přítel má srdce jen pro mě, ale není romantik.“ Omeletky Haliny Pawlowské o srdci

21. duben 2024

Dnes si vyprávíme o srdečních záležitotech. Doufám, že můj přítel má srdce jen pro mě, ale není romantik. Udělali jsme si ohníček. Jak jsem koukala do plamenů, přišla na mě filozofická nálada. „Proč my jsme vlastně na Zemi?“ povzdechla jsem si. A on na to: „Jestli ti to vadí, tak já přinesu židle!“ Halina Pawlowská přečte svoji báseň s názvem Zamilovaná. O filmech si bude povídat s hercem Vaškem Šandou. Uslyšíte i příběh Jany Lislerové Moje sportování a jiné zájmy.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.