Kvítek štěstí. Co je pravá láska a kde hledat to jediné nefalšované štěstí?

1. květen 2024

Když vykvete kvítek štěstí, královna květin rozfouká jeho semínka po světě. Kdo bude o rostlinku dobře pečovat, tomu kvítek pokvete. Toník je trochu morous a nechce se mu dřít na poli pro pár brambor na loupačku. Rozhodl se proto vyhledat královnu květin a poprosit ji o kouzelný kvítek, aniž by si uvědomil, že štěstí má přímo pod nosem…

Účinkují: Jan Hartl, Jana Boušková, Zdeněk Kutil, Slávka Hozová, Hana Talpová, Miroslav Masopust, Hana Štrůdlová, Helena Vrabcová
Napsala: Květa Kuršová
Dramaturgie: Eva Košlerová
Zvuk: Jiří Kozelka
Hudba: Tomáš Vránek
Režie: Karel Weinlich
Natočeno: v roce 1981

Jeho Madlenka totiž umí všechno: navaří, napeče i růže vypěstuje. Cestou za štěstím potká Toník skřítka Bedrníčka, který mu ukáže kořen návratníček, a taky malou saň Soničku, které se každý lekne, ale ona je hodná a Toníkovi prokouše kamenitou cestu do království květin. Královna květin slíbí darovat semínko, ale Toník musí nejdřív zrýt úhor a vypěstovat na něm brambory. Podaří se mu to?

Další hry, četby a pohádky poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.