Karel Gott k ceně Zpěvák století: Kdo to o sobě může říct?

30. říjen 2018

Nazpíval více jak dva tisíce písní. Má doma nepřeberné množství ocenění. A stal se i Zpěvákem století. Kdo? No přece Karel Gott.

Od Českého rozhlasu dostal ocenění Zpěvák století. „Který zpěvák tohle může říct. Zpívám více než půl století. Tak na tom asi něco bude. A když jsme v rozhlase, tak ten má lví podíl na tom, že takovou trofej dostávám,“ považuje si ocenění Karel Gott.

Cení si zároveň i Zlatých slavíků. „Já měl vždycky konkurenty, kterých jsem si považoval, kteří mi dýchali do zad,“ říká Zpěvák století Karel Gott. Největším konkurentem mu byl podle jeho mínění Waldemar Matuška.

Které své album považuje za nejdůležitější? Zažil během své kariéry i smutné chvíle? Bylo těžké udržet si to své i momentální módě navzdory?

autoři: Martina Kociánová , Karel Gott , mjp
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.