Jsem to, co jsem. Kadeřníkem a bojovníkem za vlasy krásnější, ujišťuje Michal Zapoměl
Od útlého dětství měl jasno o své budoucí profesi. „Nekrásnější na tom je, že je kreativní. A kreativní lidé mají trochu hezčí a zajímavější život, protože kreativní myšlenky otevírají nové světy,“ myslí si Michal Zapoměl, majitel salonu a držitel několika kadeřnických Oscarů. Má sny o účesech? Je pravda, že nic není nemožné? Lze vytvořit krásný účes za deset minut? Je dnes práce kadeřníků lehčí a jednodušší? Má být účes součástí osobnosti? Proč má rád Španělsko?
„Mám stále v paměti vůni kadeřnictví, když do něj chodila maminka. Bylo to pro mě fascinující – ty vůně, helmy a staré časopisy, ve kterých jsem listoval. A zůstalo mi to,“ vzpomíná Michal Zapoměl.
Tehdy byla velmi populární trvalá ondulace. „Už když jsem se učil, sliboval jsem si, že ji nikdy dělat nebudu, protože ničí vlasy. Napravovat různé nešvary, to dnes dělám nejčastěji a jsem tím taky nejvíc populární. Jsem takový bojovník za vlasy krásnější,“ myslí si.
Maminka ho ve snaze stát se kadeřníkem podporovala. „Tatínek ale tvrdil, že to není řemeslo pro chlapa.“ Musel na průmyslovku. „V osmnácti jsem si ale řekl, že budu tím, čím jsem vždycky chtěl být – kadeřníkem.“ S tátou se později smířil. „Řekl mi jednou, že je na mě pyšný. A to je asi to nejdůležitější, co potřebujete slyšet,“ uzavírá Michal Zapoměl v Blízkých setkáních.
Související
-
Host: špičkový kadeřník Michal Norbert Zapoměl
Proč se stal bojovníkem za vlasy krásnější? Čím ho vlasy, jejich zpracování, a účesy fascinují? A je kadeřník také do jisté míry zpovědník? Moderuje Marta Marinová.
-
Ve StarDance jen čekáme, co odlétne. A stane se, připouští vlasová stylistka
„Nejhorší je, když je někdo extrémně pohyblivý, jako třeba Lucie Hunčárová,“ ujišťuje v Blízkých setkáních kadeřnice Blanka Hašková.
-
Expedice do světa vlasů
Říká se, že vlasy jsou koruna krásy. S jejich vypadáváním nebo ztrátou se většinou smiřujeme jenom velmi těžko. Proč to tak je? Proč vlastně máme vlasy?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.