Josef Kajetán Tyl: Tvrdohlavá žena

16. červen 2019

Báchorka z Podkrkonoší, kde se snoubí pohádkové motivy s realistickým příběhem o protivenstvích lásky. Se Slavíkovou a Štěpničkou. Poslouchejte do neděle 23. června 2019.

Mlynářku Jahelkovou před mnoha lety opustil její manžel a odešel do světa. Je proto teď zklamaná, nevěří žádnému muži a nechce, aby se její dcera kdy provdala. Jenže životní zkušenosti se nedají jen tak vypovědět, ty si musí každý zažít a prožít sám.

Pěnkava si pozve na pomoc pohádkového dobrého ducha Zlatohlava, který se postaví na stranu mladých a různými způsoby se pokusí názor přísné mlynářky změnit. Přesvědčí chudý školní pomocník Jahelkovou, že Terezku opravdu miluje?

Účinkují: Zuzana Slavíková, Jiří Štěpnička, Eva Kodešová, Martin Písařík, Šárka Vaculíková, Radek Holub, Miroslav Táborský, Petr Štěpánek, Miloslav Mejzlík, Petr Šplíchal, Václav Balák, Štěpán Urban a Tomáš Pergl
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Hudba: Vladimír Zahradníček
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno v roce 2010.

autor: Václava Ledvinková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.