Josef Kajetán Tyl: Tvrdohlavá žena

16. červen 2019

Báchorka z Podkrkonoší, kde se snoubí pohádkové motivy s realistickým příběhem o protivenstvích lásky. Se Slavíkovou a Štěpničkou. Poslouchejte do neděle 23. června 2019.

Mlynářku Jahelkovou před mnoha lety opustil její manžel a odešel do světa. Je proto teď zklamaná, nevěří žádnému muži a nechce, aby se její dcera kdy provdala. Jenže životní zkušenosti se nedají jen tak vypovědět, ty si musí každý zažít a prožít sám.

Pěnkava si pozve na pomoc pohádkového dobrého ducha Zlatohlava, který se postaví na stranu mladých a různými způsoby se pokusí názor přísné mlynářky změnit. Přesvědčí chudý školní pomocník Jahelkovou, že Terezku opravdu miluje?

Účinkují: Zuzana Slavíková, Jiří Štěpnička, Eva Kodešová, Martin Písařík, Šárka Vaculíková, Radek Holub, Miroslav Táborský, Petr Štěpánek, Miloslav Mejzlík, Petr Šplíchal, Václav Balák, Štěpán Urban a Tomáš Pergl
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Hudba: Vladimír Zahradníček
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno v roce 2010.

autor: Václava Ledvinková
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

tajny_denik.jpg

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.