Je pro mě štěstí a kapitál, že jsem měla takového tátu, vyznává se herečka Sabina Remundová

14. březen 2023

Buď chlap. To je film se Sabinou Remundovou, který přichází do kin. A její osobní ideál muže? „Musí být velkorysý, klidný, laskavý a čestný. Důležité je i objetí. Nejen to fyzické, ale aby mi byl oporou. Taky musí mít smysl pro humor, aby rozprášil moje smutné chvilky,“ vypočítává herečka. Je pravda, že sbírá sáčky s cukrem? Čím je pro ni zajímavá role Bohunky v představení Lovci bobrů? Umí si představit mužský svět? Čte si divácké reakce na seriál Kukačky?

Vzorem muže pro ni byl i její otec, herec Stanislav Remunda. „Spolu s maminkou se postaral o to, že jsem měla hezké dětství. Byl oporou rodiny, moderní otec a staral se o nás i děti z předešlého manželství. Byl to hodný člověk, talentovaný herec a režisér,“ vzpomíná Sabina Remundová.

„Pro mě byla škola sledovat jeho i maminčinu práci v divadle. Z jeho herecké školy těžím dodnes. Určitě mám některé jeho povahové rysy. Dřív jsem asi některé nechtěla mít, ale zpětně si to skládám v hlavě jako pozitivní. Pro mě je to kapitál a štěstí, že jsem měla takového tátu. Často s ním v duchu mluvím a komunikujeme spolu,“ uzavírá herečka.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.