Je k nám hercům velmi vnímavý, pochvaluje si Tereza Brodská citlivou režii Pavla Ondrucha
V Brně vystudoval herectví a v Praze režii. „Naštěstí pro české divadlo jsem přestal hrát. Jsem totiž typ herce mimořádně originálního,“ směje se Pavel Ondruch. Tereza Brodská jeho herecké zkušenosti oceňuje. Proč se před lety stáhla z divadla? Vrátí se zpět na prkna? Jaké podmínky má k tomu, aby na roli kývla? Jak Pavel Ondruch vzpomíná na režírování Hany Maciuchové? Co soudí o televizní komedii Smysl pro tumor?
„Díky svým hereckým zkušenostem je k nám hercům velmi vnímavý. Možná víc, než jiní režiséři,“ komentuje vzájemnou spolupráci herečka Tereza Brodská, která se po 22 letech nechala přemluvit, aby se opět postavila na divadelní prkna v inscenaci Nadechnout se života, kterou uvádí Divadlo Ungelt. „Věděla jsem, že se tam chci vrátit,“ dodává.
„To prostě musíte vidět,“ zve do hlediště posluchače i návštěvníky Radiocafé Vinohradská 12 umělecký šéf a dramaturg Ungeltu Pavel Ondruch, který stále hledá nové a nové hry.
„Čtu vlastně pořád a člověk se tím musí probírat jako klestím. Napsat dobrou hru je obtížné, i když si spousta lidí myslí, že je to snadné. Nadšených grafomanů je hodně. A já si říkám: To je odvaha tohle napsat a ještě mi to poslat! Ale vždycky to dočtu, protože bych nerad podlehl pýše,“ uzavírá v Blízkých setkáních Pavel Ondruch.
Související
-
Chtěla jsem, aby se na maminku nezapomnělo, vysvětluje Tereza Brodská vznik knihy o Janě Brejchové
V knize se zrcadlí životní příběh známé herečky očima její dcery. „Už před 15 lety si maminka přála, aby vznikla její fotografická kniha,“ vypráví Tereza Brodská.
-
Tereza Brodská a Herbert Slavík v Rozpravách Milana Heina
Talkshow z Divadla Ungelt, ve kterém účinkují herečka Tereza Brodská a její manžel, fotograf Herbert Slavík.
-
Při představení sním pět toastů. A rychleji mluvím, než přemýšlím. Alena Mihulová o své nové roli
Stůl pro dva. To je název nové inscenace v Divadle Ungelt. „Je technicky náročná a odehrává se v šíleném tempu. Je to fofr,“ popisuje herečka v Blízkých setkáních.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.