Jana Rečková: Léčit a zabít

28. březen 2011

Osm povídek „klíčové autorky české fantastiky devadesátých a nultých let“. Akční science fiction, postapokalyptické vize nebo hororové příběhy čte Kristina Maděričová.

V titulní povídce Léčit a zabít vás čeká tajemný příběh o temporální epilepsii, ve kterém se mísí krimi s motivem cestování v čase. Povídka Most zase balancuje na pomezí fantasy a postapokalyptické vize. V příběhu Íga vás naopak čeká čistokrevná akční sci-fi plná šíleného násilí, které umocňuje znepokojivý zvukový design.

Drsná rocková kytara hraje roli i ve science fiction noir detektivce Centrum rockenrolu. Zavede vás do tanečního klubu. To Návštěvní dny se odehrávají v prostředí nemocnici, které autorka velmi dobře znala.

Minimůrka vypráví o rodinném životě a lásce, jak by neměly vypadat, a o snech, které se naplní podivným způsobem. I v Černé hodině se snoubí hrůza a vášeň, která hraje na tón upírskému motivu. A konečně fantastický Zvláštní den rozhodně neslibuje příjemný poslech, ale silný zážitek ano.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

  • Pavel Obluk: Prach jsi a v prach se obrátíš

    Hřbitov, povalující se mlha a záhadné vraždy. To je scenérie hororové povídky autora ověnčeného Cenou Karla Čapka. Čte Kristýna Maděričová.

  • Edita Dufková: Nikdo

    Interview reportérky s populární virtuální bytostí Snythnemo. Povídku od autorky nominované na Cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu čte Kristina Maděričová.

  • Jiří W. Procházka: Konec projektu Příliv

    Některé vědecké projekty se můžou zdát šílené... Příběh o kontaktu s neznámou civilizací od autora oceněného Akademií science fiction, fantasy a hororu. Čte Jaroslav Someš.