Pavel Obluk: Prach jsi a v prach se obrátíš

19. září 2011

Hřbitov, povalující se mlha a záhadné vraždy. To je scenérie hororové povídky autora ověnčeného Cenou Karla Čapka. Čte Kristýna Maděričová.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

autor: ČRo Leonardo
Spustit audio

Související

  • Jana Rečková: Léčit a zabít

    Osm povídek „klíčové autorky české fantastiky devadesátých a nultých let“. Akční science fiction, postapokalyptické vize nebo hororové příběhy čte Kristina Maděričová.

  • Jiří W. Procházka: Konec projektu Příliv

    Některé vědecké projekty se můžou zdát šílené... Příběh o kontaktu s neznámou civilizací od autora oceněného Akademií science fiction, fantasy a hororu. Čte Jaroslav Someš.

  • Edita Dufková: Nikdo

    Interview reportérky s populární virtuální bytostí Snythnemo. Povídku od autorky nominované na Cenu Akademie science fiction, fantasy a hororu čte Kristina Maděričová.

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.