Jan Vaněk: Úsměv psa. Krimi thriller o dramatickém setkání penzisty s uprchlým recidivistou

7. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Muž ve dveřích s nožem

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Po smrti manželky a milovaného psa prodává čerstvý důchodce Horáček byt v Praze a stěhuje se na penzi na Šumavu. Od svého života už nic nečeká. Nejméně ze všeho pak dramatický boj o život s nebezpečným recidivistou.

Osoby a obsazení: Horáček (Petr Pelzer), starosta (Miloš Hlavica), hostinská (Hana Doulová-Krobotová), dr. Loučka (Bořivoj Navrátil), Bedrna (Jan Szymik), stěhovák (Petr Bednář), veterinářka (Milena Steinmasslová), pumpařka (Zdeňka Sajfertová), Souček (Jan Novotný), kapitán Zmrzlý (Jan Vlasák), hlasatelka (Renata Volfová), v dalších rolích Petr Šplíchal, Jiří Litoš, Josef Plechatý, Ladislav Reich, Dagmar Podlešáková a Claudine Končinská
Dramaturgie: Hynek Pekárek
Zvuk: Milan Křivohlavý
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Zvuková spolupráce: Jitka Kundrumová
Režie: Vlado Rusko
Natočeno: v roce 2004
Produkce: Dana Reichová

Autorem původní rozhlasové detektivní hry Úsměv psa je Jan Jarmil Vaněk, zkušený autor soudniček, detektivních povídek a fejetonů. Jeho povídka Milostný ptačí zpěv dostala v roce 2011 od České asociace autorů detektivek cenu Havran za nejlepší detektivní povídku roku.

Text hry Úsměv psa získal spolu s hrami Orfeova píseň (Věra Mašková) a Operka (Vlastimil Venclík) III. cenu ve vyzývací autorské soutěži Cena Českého rozhlasu 2002.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...