Jak pomůže lidem s alzheimerovou nemocí moderní technika, prozradí Jan Doucha, ředitel neziskové organizace Lokalizační záchranný sbor
Čím to, že se z kynologů stali záchranáři? Spolupracují dobrovolní záchranáři s profesionály integrovaného záchranného systému? Jak může být lidem, kteří žijí sami nebo třeba trpí alzheimerovou nemocí, užitečná moderní technika? Co je to lokátor a jak důležitý je pro úspěšný výjezd Lokalizačního záchranného sboru? Proč vyjíždí Jan Doucha pravidelně se svojí sanitkou i na Ukrajinu? Drží se svého kréda: Život věnovaný druhým stojí za to žít?
Související
-
Záchranářem do morku kostí. Dobrovolník od února pendluje sanitkou na Ukrajinu
Jan Doucha z Lokalizačního záchranného sboru ČR jel za poslední tři měsíce devatenáctkrát na Ukrajinu. Z tamních přeplněných nemocnic přivezl několik desítek pacientů.
-
Pražská záchranka. Nejstarší záchranná služba na světě
Dnes si připomínáme založení organizace, bez které se neobejde fungování žádného města. Pražská záchranka vznikla 8. prosince 1857. Byla založena jako první na světě.
-
Všichni jsme svým způsobem ujetí, popisuje tým, ve kterém pracuje, záchranářka Tatiana Tatranská
„Když někam vyrážím na akci, tak si často říkám: Proč já to vlastně dělám? Co mě posiluje je vděk pacientů, když se s nimi loučím,“ přiznává záchranářka Tatiana Tatranská.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka