Já bych možná hrál dál, ale příroda je proti, přiznává Antonín Panenka
Loučení s fotbalem pro něj bylo i nebylo složité. „Spíš se dá říct, že to přišlo s věkem,“ přemýšlí nahlas v Blízkých setkáních fotbalová legenda Antonín Panenka.
„Na druhou stranu jsem hrál poměrně dlouho aktivní soutěže. Skončil jsem vlastně, když mi bylo 46 let. Většina hráčů kolem třicítky už končí,“ přibližuje fotbalový život.
Čas utíká jako míč po hřišti
„Já bych možná hrál dál, ale příroda je proti. Hlava by chtěla, ale tělo říká ne, bylo toho dost. S fotbalem jsem ale neskončil. Se starými pány Bohemky hrajeme exhibiční zápasy, otevírání hřišť, kabin… Přes léto máme zápasů docela dost. Mám výhodu, že to hraji jako zamlada. Vstoupím do středového kruhu a nevylezu ven,“ směje se Antonín Panenka a dodává: „Pořád mě to velice baví. Sport a fotbal mi přináší obrovskou radost a potěšení,“ uzavírá.
Kam se dřív chodilo „k Panenkům do obýváku“? Proč opustil svojí cukrárnu? Na co rád vzpomíná? Mají sociální sítě vliv na fotbal? Jaký má názor na ženy rozhodčí?
Související
-
Bohumil Pečinka: Fotbal se globalizuje a ukazuje se, že důležitý může být kterýkoli zápas na MS
Právě probíhající fotbalové mistrovství světa v Rusku bude přelomové, a to nejen tím, že se na něm poprvé uplatňuje možnost konzultace s videorozhodčím. Jak to, že ...
-
„Věděla jsem hned, že on bude mým manželem.“ Gabriela Filippi a Pavel Karoch u Jana Čenského
Herecko-sportovní dvojice Gabriela Fiplippi a fotbalista Pavel Karoch jsou spolu 21 let. Skvěle si spolu rozumí a oba se smíchem vzpomínají na svoje seznámení.
-
Jak žijí manželky fotbalistů? Mají chůvy a užívají si život. Já taková nebyla, říká Radka Rosická
Modelka a sportovec. To je kombinace, která dnes už nikoho nepřekvapí. Jak se ale druhá vicemiss ČR a jeden z nejlepších českých fotbalistů spolu vůbec dohromady?
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.