I když jsem zpěvačka, jsem pořád obyčejný člověk, ujišťuje Marta Jandová
Vydala životopisnou knihu Best of. „Přemýšlela jsem o tom, že název je vhodný spíš na desku a že by se to klidně mohlo jmenovat Obyčejný život,“ uvažuje zpěvačka. Co všechno popisuje ve své knize? Čte životopisy slavných? Proč srovnává svého dědečka s Indiana Jonesem? Jaké vzpomínky má na svá školní léta? Chtěla by mít vlastní farmu?
„I když jsem zpěvačka, jsem pořád obyčejný člověk, který si prožívá vzestupy a pády stejně jako ostatní. I když se může na první pohled zdát, že když jsem ze showbyznysu, mám zajímavější život, ale takový ho může mít každý.“
Ne každý ale stál ve svém životě před obrovským dilematem, jako ona před několika lety. „Máme v rodině hodně rakoviny. Lékařka mi vysvětlila, že existuje gen, kdy si tělo nevšímá špatných buněk. Stejný má americká herečka Angelina Jolie,“ vysvětluje Marta Jandová.
Rada zněla nechat si odstranit prsní žlázy a vaječníky. A rozhodla se. „Člověk po operacích přijde o své ženství, ale nemoc u mě nepropukla. Můj manžel mě miluje a v mém rozhodnutí mě podpořil. Proto jsem mu napsala tolik zamilovaných písniček,“ uzavírá zpěvačka Marta Jandová v Blízkých setkáních z Radiocafé Vinohradská 12.
Související
-
Zazpívala jsem si s tátou Slzy tvý mámy šedivý. Tu písničku miluji, svěřuje se Marta Jandová
„Bála jsem se, protože jsem zpívala v tátově verzi a jsou tam výšky. Jsem ráda, že mi tu písničku vybral,“ dodává Marta Jandová v Blízkých setkáních na Dvojce.
-
Lidi mají Karla Gotta za slušňáka. Když se rozjel, lezli jsme smíchy po zemi, vzpomíná Petr Janda
Na Dvojce probíhá Léto hudebních legend. „Karel Gott je nezpochybnitelná ikona,“ odpovídá bez zaváhání zpěvák a frontman Olympicu. „Byl jsem s ním do určité míry kamarád.“
-
„V Německu jsem krmila slepice i venčila psy.“ Petr Janda a Marta Verner u Jana Čenského
První kytaru jsem dostal od učitele houslí ve 13 letech. On si tím vykopal hrob, vzpomíná Petr Janda, který přišel do studia s dcerou Martou Verner.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.