Hysterie kolem koronaviru je mnohem nebezpečnější než samotný vir, tvrdí neurolog
„Koronavirus nelze podcenit. K dnešku zabil pár tisíc lidí a bude jich víc. Ale minulý rok zemřelo v USA 38 tisíc lidí na obyčejnou chřipku,“ ujistil Martin Jan Stránský.
Čtěte také
„Tady se vytvořila skutečná hysterie, která je i podle nadnárodních zdravotnických organizací mnohem nebezpečnější než samotný vir.“ Podle neurologa to ukazuje, jak funguje celá společnost a lidský mozek. „Ve vzdálené zemi se stane něco malého a všichni si myslíme, že zemřeme.“
Davová psychóza
„Svět je ve stavu přebytku informací, které jsou převážně dezinformacemi. A média k tomu přispívají. I New York Times včera psal, že počet mrtvých následkem koronaviru stoupl o rekordní počet během jednoho dne. Jednalo se přitom o 200 lidí, kteří kvůli jistým infekčním nemocem umírají každou hodinu! A nepíše se o tom. Působí to paniku,“ konstatoval v Blízkých setkáních s Terezou Kostkovou.
Čtěte také
Podle Martina Jana Stránského hrozí lidstvu mnohem víc globální oteplování a nedostatek vody. „Ale to nikoho nezajímá. Dominují představy, že musíme mít nejnovější mobil, musíme mít druhou kreditní kartu, naše dítě se nesmí nudit, atd. A tlačíme to pořád někam do slepých uliček.“
Co je sociální singularita? Co je a není dobré pro lidstvo? Co v lidském mozku působí nové technologie? Je lidstvo v pasti?
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.