Hrát s Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem byl splněný herecký sen, pochvaluje si Máša Málková

25. listopad 2022

Vánoční příběh je nová romantická komedie. „Film popisuje stres z toho, aby se všechno stihlo. Pro mě jsou však Vánoce pravým opakem,“ přiznává herečka. „Snažím se odjet z Prahy, být v tichu a přírodě. Je to pro mě ztišení.“ Sdílí ráda osudy silných žen? Který kraj miluje a proč? Jaká byla práce na snímku Fotograf? Má svého koně? Jaké sporty ji přitahují?

Nelituje, že přijala roli ve vánoční komedii, když má ráda klid? „Kvůli pandemii jsem film viděla už před rokem. Teď jsem ho viděla znovu s ročním odstupem a přišel mi skvěle natočený. Není to vlastně jen komedie, jsou to i silné příběhy a spousta postav dojde změn v životě. A na to je režisérka Irena Pavlásková odborníkem.“

Máša Málková hraje ve filmu svéráznou dceru Oldřicha Kaisera. „Bylo to naše první setkání a já se moc těšila. Vyrostla jsem na jeho scénkách s Jiřím Lábusem. Pro mě to jsou herecké ikony, takže užívat si natáčení s nimi pro mě byl splněný herecký sen.“

Herečka si pamatuje, jak jednou přišla na natáčení a přistihla je při fiktivním rozhovoru dvou novinářů. „Původně jsem si myslela, že si opakují roli, ale oni hráli scénku bez diváků. Přišlo mi to kouzelné,“ uzavírá Máša Málková.  

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.