Holmes před Holmesem. A po něm... Příběhy slavných: Sherlock Holmes

8. září 2017

Rozhovor dr. Watsona s majitelkou domu na Baker Street paní Hudsonovou. V hlavních rolích David Novotný a Natálie Drabiščáková.

„Mám tady telegram od Sherlocka Holmese. Zvláštní, nikdo neví, kde Holmes teď je, ale sám stihne posílat telegramy,“ řekne paní Hudsonová. Doktor Watson z telegramu čte: „Rakev přijde za soumraku. Opatrně s ní. Na víku bude mé jméno.“

V sedm hodin večer zazvoní u vchodových dveří dvě individua, ze kterých jde strach, a dovnitř vtáhnou rakev se jménem ještě žijícího Sherlocka Holmese. Ten se pak s nimi přivítá, jako by to byla běžná věc. Kdo je ale onen zkrvavený muž uvnitř? Poslechněte si v audiu.

autoři: lup , Jiří Houdek
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...