Gang divokejch zvířat. Pohádka o vesmírném meteoritu a o tom, jak příjemné jsou bublinky ve vodě

9. červen 2024

Už jste někdy viděli řídit cvrčka vesmírnou loď? Prase nasávat chobotem vodu? Lesní zvířata rapovat hiphopový song? A co teprve se teleportovat? Bláznivý rozhlasový animák plný štěkání, mňoukání, kukání, cvrkání i beatboxu.

Osoby a obsazení: Michal Štěrba (Bobr), Josef Jelínek (Prase), Andrea Mohylová (Cvrčka), Vilém Dubnička (Netopýr Ray), Kamila Šmejkalová (Myš), Jana Kubátová (Kočka), MilenaJelínková (Veverka), Petr Konáš (Major Tom), Kateřina Schmiedová (moderátorka), Ondřej Franěk (hlas počítače), Josef Nechutný (ministr), Stanislav Jurík (základna)
Napsal: Tomáš Dianiška
Dramaturgie: Lenka Veverková
Hudba: Petr Wajsar
Režie: Jakub Doubrava
Natočeno: 2018 v Plzni

Cvrčka, Prase a Bobr. Známá trojka výrostků, co nemají na práci nic lepšího než si dělat legraci z ostatních. Do potíží se ale dostanou, když do jinak poklidného lesa spadne meteorit a vypuknou záplavy.

Všichni tři hrdinové naštěstí získají zvláštní superschopnosti, díky nimž budou moci tonoucí obyvatelstvo zachránit. O podrobnostech se dozvíte díky lesnímu rozhlasákovi netopýru Rayovi z rádia Kůrovec, který byl přímo u toho!

Wajsarův beatbox a zvukový design

Dramatik a herce Tomáš Dianiška chtěl původně psát příběh o vytopené dětské klubovně. Namísto toho vznikl hravý rozhlasový animák plný štěkání, mňoukání, kukání, bzučení, ťukání, cvrlikání, bečení, pískání, cvrkání, bublání, chrastění a beatboxu.

Tomáš Dianiška s Želvami Ninja

Hudební skladatel Petr Wajsar spolu se zvukovým designerem Ondřejem Fraňkem vytvořili pohádku, v níž je možné slyšet vodní vír, ticho na Měsíci, ministra vnitra České republiky, ale i kosmonauta Majora Toma.

Do rolí mluvících zvířat obsadil plzeňský režisér Jakub Doubrava především herce z Divadla J. K. Tyla a z Divadla Alfa, kteří velmi přirozeně ztvárňují partičku lesních zvířat. Kromě chrochtání, cvrkání, pískání, syčení a dalších zvuků si neustále skákají do řeči, improvizují, povzbuzují se a zní opravdu jako velcí kamarádi. Ještě aby ne. Jsou přeci GANG!

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.