Filip Blažek: Mám pocit, že bych měl jít vrátit občanku

21. prosinec 2020

„Jsem rád, že při tom, kolik toho je, mám divadlo pořád rád,“ přiznává se v Blízkých setkáních divadelní a filmový herec Filip Blažek.

„Ale je pravda, že posledních pár let si člověk už vybírá, s kým chce dělat a co chce dělat. A taky jsme za to nějakým způsobem odměněni oproti minulým létům,“ neodpustí si poznámku.

Když chybí jeviště

Divadlo mu v této době, kdy jsou divadla kvůli nebezpečí nákazy zavřená, moc chybí. „Cítím propad. Mám pocit, že bych měl jít vrátit občanku, vyměnit mozek a jít dělat něco rukama. Jsem jako vygumovanej. Chybí mi socializace, jet někam pryč, hrát pro jiný publikum… Tyhle změny mi chybí. I když, jak to je, nikdy nejme spokojený… Ale prostě mi to chybí,“ prohlašuje Filip Blažek.

Je pro něj zpěv stresující? Chybí mu změny? Vrátil se k boxu? Nepřestal trénovat?  

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová