Letos je to rok Eriky Stárkové, je si jistá známá herečka a zpěvačka

23. listopad 2020

Muzikou je doslova prorostlá. Zpívala prý pořád a všude. „Brala jsem úplně všechno,“ směje se v Blízkých setkáních zpěvačka a herečka, která získala cenu Thálie.

Jak říká, hlasivky jsou sval, který musíte cvičit. „Zpívala jsem po kavárnách zadarmo. Zpívala jsem i s chybama, ale v tu chvíli jsem pro sebe byla nejlepší. Ale jdete, rostete… Je to příjemná satisfakce, že člověk na sobě maká, aby byl pro sebe nejlepší. Ne pro ostatní, ale pro sebe,“ zdůrazňuje Erika Stárková.

Cena Thálie

„Jsem snovej člověk a já mám letos rok snů. Letos je to rok Eriky Stárkové. Čistě z egoistickýho hlediska to tam teď šoupám a užívám si to! Za nádherný představení Lazarus jsem získala nejen cenu divadelní kritiky, ale i cenu Thálie. Děkuju pánubohu za tenhle nádhernej rok. Říká, se člověk má občas vlnu, kdy jede a já si toho cením. Pro každého umělce je to satisfakce a přeju to všem,“ ujišťuje nadšeně.

„Nezoufejte. I já jsem byla v jedné fázi svého života nešťastná, protože pro nás herce není jednoduché být v šoubyznysu, trvá to, než se tam dostanete, ale nezoufejte a makejte, protože vlna přijde a přeje připraveným!“  

Plánuje rodinu? Čím by se zabývala, kdyby nezpívala? Je energická? Jak chápe nemoci, které za ní přišly? Co jí pomáhalo? Plní se lidské sny?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová