Martin Hofmann: Luďan je tak trochu debil

23. leden 2019

Od ledna baví diváky jako Luděk Říha v novém seriálu Most! Drsný televizní projekt sklízí chválu kritiky a jeho tvůrce těší i vysoká sledovanost. Jak baví představitele hlavní role?

„Je to tak trochu debil, takže by mohl být oblíbený,“ charakterizuje svoji postavu Martin Hofmann. „Chtěl jsem, aby to byla aktivní postava, aby to valil před sebou a nebyl tolik ukňouraný. A scenárista Petr Kolečko s Jardou Prušinovským mi vyšli vstříc,“ dodává s tím, že diváci, kteří viděli jen první dva tři díly, budou dalším vývojem možná překvapení. „Je to vlastně romance,“ naznačuje herec.

Prostředí severočeského Mostu, kde seriál vznikal, mu prý vzdáleně připomnělo jeho rodné pražské Bohnice. „Beton a zeleň. V Mostě jsem se cítil hned dobře,“ říká v typické zkratce. „A hned jsem si všiml, že je tam víc potetovaných lidí než všude jinde.“

Na Cyrana si věřit musíte

Martin Hofmann v seriálu Most!

Jednu z nejnáročnějších rolí světové dramatiky hraje už deset let v domovském divadle v Celetné. „Po Cyranovi se potřebuju vyspat, ale jak jsem rozpumpovanej, nemůžu usnout a jsem vzhůru do dvou do rána. Což je problém, když mám ráno vstávat na natáčení. Nejradši jdu pak na pivo,“ přiznává herec, kterého mrzí, že se premiéry zásadního představení jen o pár týdnů nedožil jeho učitel z pražské DAMU Boris Rösner, který postavu Cyrana ztvárnil v divadle Pod Palmovkou. Na jeviště tak symbolicky nosí aspoň šátek, který od něj dostal coby hereckou štafetu.

Co Martina Hofmanna spojuje se spisovatelem a režisérem Patrikem Hartlem? Neláká ho vyzkoušet si i tvůrčí psaní? A co ho baví na boxování?

autoři: Stáňa Lekešová , and
Spustit audio

Související