Fámy o jeho smrti se šířily poměrně často. Příběhy slavných: Tomáš Holý

31. srpen 2018

V roce 1979 byl Tomáš Holý na televizním festivalu v Monte Carlu označen za největší dětskou hereckou hvězdu od dob Shirley Templeové. Příběhy slavných rozehrávají situaci jejich vzájemnému setkání, ke kterému mohlo skutečně dojít. V roce 1990 totiž 61letá Shirley Templeová byla velvyslankyní USA v Československu. Ve stejném roce 21letý Tomáš Holý tragicky zemřel při autonehodě. Účinkují Eva Salzmannová a Matouš Ruml.

Účinkují: Eva Salzmannová a Matouš Ruml
Dramaturgie: Filip Lukeš
Scénář: Jindřich Bíč
Hudební spolupráce: Jiří Strohner
Režie: Markéta Jahodová
Premiéra 27. srpna 2018

Fámy o smrti dětského herce, známého z filmů Jak dostat tatínka do polepšovny nebo Na pytlácké stezce, se šířily poměrně často. Deset dní před jeho 22. narozeninami to ale nebyla fáma. Po večírku v Kytlici nasedl s kamarádem do auta a řídil, protože kamarád pil. Bylo mokro a v zatáčce auto vyletělo ze silnice a narazilo do stromu.

Kamarádovi se nic vážného nestalo a šel pro pomoc. Tomáše Holého pak s těžkými vnitřními zraněními odvezli do nemocnice v Novém Boru, kde zraněním podlehl. Když se to jeho blízcí dozvěděli, mysleli si, že je to zase jen vtip.

autoři: Jindřich Bíč , rota
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...