Expedice do světa fermentovaných potravin

25. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy kyselé okurky

Kysané zelí, kvašené okurky, ale i kefír, podmáslí, jogurt, zakysaná smetana, ale i kombucha, kimči nebo tempeh, nebo třeba burčák či medovina.

To všechno jsou fermentované potraviny, představující podle vědců novou cestu ke zdravému tělu i mysli. Fermentované potraviny prošly tzv. mléčnou fermentací neboli kvašením.

Elixír zdraví

Jedná se o proces, kdy se bakterie v potravě živí cukrem a škrobem, čímž vytvářejí kyselinu mléčnou. To uchovává potravinu dlouho čerstvou a vytváří prospěšné enzymy, vitaminy skupiny B, omega-3 mastné kyseliny a různé kmeny probiotik. Všechno dohromady pak představuje skutečný elixír zdraví pro celé tělo.

Co o nich (ne)víme 

Jak dlouho lidstvo s fermentovanými potravinami experimentuje, kdo byl vynálezcem fermentace a jsou prospěšnější fermentované mléčné výrobky, nebo zelenina? Dá se z kvašených potravin zhubnout, a jaký dopad mají na střevní mikroflóru? Patří mezi fermentované potraviny i kváskový chléb a fermentované salámy? 

Expedici za fermentovanými potravinami povedou doc. Šárka Horáčková z Ústavu mléka, tuků a kosmetiky VŠCHT Praha; PhDr. Lucie Kubásková, kurátorka Národního zemědělského muzea; Jaroslav Lenhart, ředitel Svobodného statku Soutok - jednoho z největších pěstitelů biozeleniny u nás; výživová poradkyně Mgr. Kristýna Šístková z OB Kliniky v Praze.

autoři: Josef Kluge , mše
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.