Emoce do komentování sportu patří. Jiné jsou u tenisu, jiné při ragby, prohlašuje Robert Záruba

12. červenec 2021

„Odstup od emocí je od nás vyžadován, diváci si zvykli, že emoce jsou v komentáři potlačeny, což je nesmysl,“ říká sportovní komentátor Robert Záruba v Blízkých setkáních.

„Odstup od emocí je od nás vyžadován,“ tvrdí Robert Záruba v rozhovoru s Terezou Kostkovou. Podle něj si diváci zvykli, že emoce jsou ve sportovním komentáři potlačeny. „Je to nesmysl, protože sport je hlavně o emocích. Sportovní výkon je velmi emoční záležitost. Zvlášť u kontaktního sportu, kde na sebe hráči přímo narážejí,“ vysvětluje sportovní komentátor v Blízkých setkáních.

Kontrolované emoce

Komentování různých sportů je ale podle komentátora rozdílné. „Emoce jsou přiměřené určitému sportu, takže jinak to samozřejmě bude v tenisu, jinak v krasobruslení, jinak to bude v hokeji a v ragby,“ tvrdí Robert Záruba na Dvojce.

Jaké jsou jeho dojmy ze StarDance? Jak je na tom se sportem on sám?

autoři: Tereza Kostková , mka
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.