Sport ke mně patří od dětství. Na moderování Radiožurnálu Sport se těším, prohlašuje Pavel Nečas

21. květen 2021

Rozhlas spustil nové sportovní rádio Radiožurnál Sport a moderátorskou posilou je herec Pavel Nečas. „Strašně se na to těším,“ ujišťuje v Blízkých setkáních.

Aby ne. Ke sportu má blízko, i když prý má sporty oblíbené a méně oblíbené. „Omlouvám se všem, ale nemusím se dívat na házenou. I s basketem mám problém. Ale vážím si každého sportovce, který něco dokázal.

„Sport mě baví a patří ke mně od dětství, protože rodiče nás k tomu vedli. I když je ti špatně psychicky nebo fyzicky a jdeš si zasportovat, tak zjistíš, že všechno je v pořádku. Sport je očista, psycholog, psychiatr, doktor,“ vyznává se z lásky k pohybu.

Těší se na moderátorský adrenalin

„Přímé vysílání je adrenalin a vím, že se člověk prvních deset vteřin trochu klepe, ale pak je to dobrý. Mám za sebou dva pilotní rozhovory a bylo to moc příjemné. Cítím se v tom dobře a jsem rád za tuto příležitost,“ říká.

„Samozřejmě, že se na hosta musíš připravit, i když jste kamarádi. Rešerše fungují a musíš o něm něco vědět. Musíš si udělat i otázky do zásoby,“ popisuje Pavel Nečas.

Proč je vášnivým golfistou? Soudí, že sportovcům chybí publikum? Proč se pustil do podnikání?

autoři: Tereza Kostková , eh
Spustit audio

Související