Drogy jsem dostávala za odměnu, vtipkuje vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová

9. červenec 2019

Chtěla být učitelkou, ale pak se vrhla na práva. Už na studiích ji zajímala drogová trestná činnost, prozradila Tereze Kostkové v Blízkých setkáních.  

„Když jsem na začátku nastupovala na Okresní státní zastupitelství v Litoměřicích, mým přáním bylo zabývat se drogovými trestnými činy. A to se mi nesplnilo,“ svěřuje se Lenka Bradáčová. Na starost totiž měla majetkovou a hospodářskou trestnou činnost. A pak i násilnou.

Lenka Bradáčová

„Ty drogy jsem vždycky dostávala tzv. za odměnu, že jsem udělala nějakou velkou drogovou trestní věc. Tu kauzu jsem dostala vždycky od vedoucího státního zástupce, abych si vyzkoušela svoje teoretické závěry z vědeckých prací,“ vzpomíná Bradáčová.

„Vždycky jsem spolupracovala s Národní protidrogovou centrálou, kterou považuji za špičkový policejní útvar v této zemi. A platí to stále,“ ujišťuje vrchní státní zástupkyně.    

Proč se rozhodla, že bude nakonec studovat práva? Co soudí o kyberkriminalitě? Kolik má v tuto chvíli na stole kauz? Pozná, komu věřit? Jak nejkratší a nejdelší proces pamatuje? Má právnické sny? Jak relaxuje? 

autoři: Tereza Kostková , eh

Související