Divoký špíz ze zvěřiny

23. září 2016

S chladnějším počasím si vaše tělo žádá výživnější stravu. K podzimu tak patří nejen zabíjačky, ale i zvěřina. Zvěřina je chuťově neobyčejné maso a bát se jeho přípravy nemusíte. Až vaše dobrota provoní až k sousedům, buďte pozorní, aby na vás zbylo.

Ingredience:

20 dkg mladé zvěřiny z kýty nebo hřbetu
20 dkg vepřové kýty
15 dkg anglické slaniny
10 dkg cibule
15 dkg žampionů (hlavičky)
1 dl bílého vína
sůl
pepř
bobkový list
tymián
olej

Příprava:

1. Maso si můžete připravit taky tak, že ho nejprve nařežete na silnější plátky, lehce naklepete a pak teprve nařežete na kostky. (Pokud nebylo maso předem naloženo se solí, můžete ho lehce osolit a okořenit pepřem. Maso ze zvěřiny můžete kombinovat z bílým masem z prsíček kuřete, krůty.)

2. Na jehlu napichujte kousky zvěřiny a hned dejte plátek uzené slaniny nebo anglické slaniny nebo uzený bůček. Pak kousek cibule a bílé maso. Jehlu pak doplňte libovolnou kombinací kousků zeleniny (např. paprika, rajčata, plátky cukety, kolečky okurky), kousků ovoce (např. tenké plátky oloupaného jablka, ananas, vypeckovaná višeň), žampionů, plátků klobásy

3. A šup do trouby a v případě, že máte možnost grilovat, šup se špízem na gril (špízy můžete taky zabalit do alobalu).

Pošlete nám svoje recepty na e-mailovou adresu rano@rozhlas.cz. Vybrané recepty odvysíláme vždy v pátek po 5:00.

autor: jkč
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...