Nejlepší audioknihy roku 2017 podle redakce Dvojky

19. prosinec 2017

Žebříčky nejprodávanějších vedou vzdělávací a motivační audioknihy. Hned za nimi se drží detektivky a oddechové knížky. Pak je klasika a žánr severských detektivek. „Na knižních pultech už je čtenáři tolik nevyhledávají. Na rozdíl od jejich audioknižní podoby,“ říká redaktorka Zuzana Vlčková. Které nahrávky prošly kritickým sítem její audioknižní rubriky v Dobrém ránu s Dvojkou?

1. Agatha Christie: Vražda v Orient expresu (OneHotBook)

Je bestsellerem. Ačkoliv vyšla v druhé polovině roku, drží se na špičce žebříčku nejprodávanějších knih. Recenzenti na nahrávce dlouhé 7 hodin a 32 minu oceňují hlavně fantastickou interpretaci Lukáše Hlavici.

2. Maigretovské nahrávky s Rudolfem Hrušínským (Radioservis)

3. Maigretovské nahrávky s Janem Vlasákem (OneHotBook)

Pro děti

Rodiče a prarodiče někdy lamentují, že poslech odvede děti od četby jako takové. Výzkumy ale říkají, že poslech je naopak ke knize naláká a rozvíjí jejich trpělivost a čtenářsko-posluchačský zájem.

1. Nahrávky Davida Walliamse (Tympanum)

Recenzenty zaujal hlavně jejich interpret Jiří Lábus, který Walliamsovi knihy čte „naprosto neuvěřitelným a vtipným způsobem“.

2. Karel Poláček: Bylo nás pět (OneHotBook)

3. Michal Ende: Nekonečný příběh (OneHotBook)

Bonus

Teprve těsně před Vánocemi vychází Melvil Roberta Merleho. Na 10hodinové nahrávce se pracovalo tři roky, hraje v ní 34 herců, taktovku nad nimi držel Jan Jiráň.

autor: zvl
Spustit audio