Desky s Net King Colem byly při dámské návštěvě sázka na jistotu

29. září 2020

Karel Gott tentokrát ve svém pořadu nabídnul směsici zamilovaných písní. A jako první vybral skladbu Za lásku pálím svíci (v originálním znění You´ve Lost That Lovin´ Feelin´) nechvalně proslulého Phila Spectora a dalších dvou autorů – Barryho Manna a Cynthie Weil. 

Poslední dva jmenovaní spolupracovali také s duem Righteous Brothers. Od těch jsme zahráli hned dvě hudební díla, a sice You´re My Soul And Inspiration a Just Once In My Life. Hříšně jsme si zatančili s Billem Medley a Jennifer Warnes – samozřejmě na skladbu The Time Of My Life. A na řadu přišly i další duety. Nabídli jsme třeba společné zpívání Eltona Johna a Alessandra Safina v písni Your Song či Karla Gotta s Lucií Bílou (Ať láska křídly mává) nebo Evou Urbanovou (Přísahám, že jsem to já).

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.