Na návštěvě v Nashvillu, Mekce country music

30. září 2020

Tentokrát byla ústředním tématem rozhlasové diskotéky Karla Gotta Mekka country music, americké město Nashville, a především tamní věhlasný festival, věnovaný tomuto hudebnímu žánru. Karel Gott vystupoval v Nashvillu na pozvání Asociace country music celkem čtyřikrát, a to v letech 1981, 1985, 1986 a 1987. 

Vzpomínal na tuto dobu a kromě jeho nahrávek countryových písní, ať už převzatých či původních, zazněly v pořadu rovněž nahrávky velikánů tohoto žánru Willieho Nelsona a Charleyho Pridea. Nechyběl ani Elvis Presley se svým někdejším vokálním sborem The Jordanaires. Country music se současným letopočtem reprezentovalo v pořadu Karla Gotta americké trio Lady Antebellum, ověnčené hudebními cenami Grammy.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.