Ve jménu řecké melodiky. Karel Gott připomíná Roussosovy hity

30. září 2020

V dalším dílu rozhlasové diskotéky vzpomínal Karel Gott na svá setkání s řeckým zpěvákem Demisem Roussosem. Samozřejmě jsme si připomněli největší Roussosovy hity, které kralovaly evropské hudební scéně 70. let. 

Ve jménu řecké melodiky se nesl celý pořad. Slyšeli jsme v něm mimo jiné Gottův duet s legendární řeckou zpěvačkou Nanou Mouskuri, která si zazpívala i s Charlesem Aznavourem. Celý pořad uzavřel Karel Gott s písničkou Karla Svobody a Jiřího Štaidla Hej, hej, baby, se kterou jmenovaní soutěžili na mezinárodním festivalu v přírodním amfiteátru pod aténskou Akropolí v létě roku 1970.

autor: Miloš Skalka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.