Deníky Otty Wolfa. Celý svět zná deník Anny Frankové, málokdo ale deník umučeného 15letého chlapce

Tři roky na útěku před smrtí. Půdy, sklepy, zemljanky. Zima, hlad a strach. Autentické svědectví 15letého kluka.

Autor pořadu: Stanislav Motl
Účinkují: Libor Vacek a Jakub Lucký
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Zvuková spolupráce: Jitka Borkovcová
Režie: Vlado Príkazský
Natočeno: v roce 2014
V dokumentu hovoří Luděk Štipl, profesor Ludvík E. Václavek a Zdeňka Míčová. Cituje se z deníku Otty Wolfa a Felicitas Wolfové, vydaného sdružením Respekt a tolerance. Citovány jsou také ukázky z DVD Deník Otty Wolfa.

Bylo mu teprve 15 let, když se spolu s rodiči a starší sestrou ocitl v těsném dosahu smrti. Chtěli této smrti uniknout. Vydali se tedy na hazardní cestu plnou nebezpečí.

Žili v zemljankách, na půdách a v dalších úkrytech. Pronásledováni zimou, hladem, strachem. Po celou tu dobu se o ně staralo několik odvážných lidí, kteří riskovali nejenom své životy, ale také životy svých nejbližších.

Téměř tři roky balancovali Wolfovi i jejich přátelé na okraji pomyslné propasti. Po celou tu dobu si Otto Wolf vedl deník. Deník, který po letech vydal neobyčejné svědectví.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.