Děda byl sazeč. Rodiče zjistili, že umím číst, když mi bylo pět, přiznává Saša Rašilov. Načetl všechny Vieweghovy knihy
„Můj dědeček, než se stal hercem byl sazeč. A já tím byl fascinovaný už ve třech letech. V pěti rodiče zjistili, že čtu,“ vzpomíná herec Saša Rašilov v Blízkých setkáních. Z rozhovoru s Adélou Gondíkovou se dozvíte, kdo ze slavných herců mluví jeho hlasem, jak se mu líbí v divadle Metro, co říká na své účinkování v pořadu Tvoje tvář má známý hlas a proč uvažuje o elektrokolu.
„Kdysi Michal Viewegh napsal Krátké pohádky pro unavené rodiče. Já to namluvil na CD. Moje dcery tehdy byly zhruba stejně staré jako jeho,“ vzpomíná na své první načítání Saša Rašilov.
„Mě to strašně bavilo a mělo to úspěch. Dodnes mi lidi říkají, že to poslouchali. I Michal s tím byl spokojený a začal jsem načítat všechny jeho knihy. Naposled Děravé paměti,“ popisuje. „Mám výhodu i oproti jiným hercům, že hodně čtu.“
Saša Rašilov nastoupil z konzervatoře na další hereckou školu, na DAMU. Proč? „Byl v tom strach. Já neměl sebevědomí. Říkal jsem si, že se v osmnácti potřebuji ještě chvíli učit. My jsme maturovali v roce 1990, kdy se všechno kolem měnilo. Tím pádem mě to lákalo ještě víc. Vraceli se zakázaní autoři, zakázané knížky.“
Související
-
Saša Rašilov: Nejsem typickej chlap. Mám pracovní mety, ale teprve s dětmi má život smysl
„Užívám si to moc. Je to krásný,“ pochvaluje si herec a otec tří dcer v pořadu Blízká setkání Terezy Kostkové.
-
Musel jsem napsat paměti, dokud si něco pamatuju, glosuje Michal Viewegh
Děravé paměti – Šedesát báječných let pod psa. Tak se jmenuje nová kniha Michala Viewegha. Jak v Blízkých setkáních přiznal, snažil se neubližovat a některé pasáže vyškrtl.
-
Už nejsem schopný napsat něco jako Povídky o manželství a sexu, připouští Michal Viewegh
Je to dva roky, co mu praskla aorta. Patří mezi 10 % těch, kteří přežili. „Je otázka, jestli přežití je ta lepší varianta,“ ptá se stále Michal Viewegh.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.