„Co Vy na to, pane Šmoldasi?“ Ivo Šmoldas u Haliny Pawlowské

Halina Pawlowská si k sobě domů pozvala moderátora a básníka Ivo Šmoldase. Poslechněte si nedělení speciál pořadu Pokračování za chvilku: Co Čech, to Němcová.

Český básník, překladatel, scénárista, nakladatel a moderátor Ivo Šmoldas je známý jako muž s pohotovými a vtipnými komentáři. Jejich reprezentativní vzorek najdete v  knížce Co Vy na to, pane Šmoldasi? Vybral také verše inspirované českou metropolí do knihy Trvalé bydliště Praha.

Svoje texty posílejte Halině Pawlowské na adresu halina@rozhlas.cz a do předmětu napište Co Čech, to Němcová.

Pořad Haliny Pawlowské Pokračování za chvilku poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každý den po 12:00 anebo v repríze po 20:00. Každý díl najdete ještě týden po odvysílání na stránce pořadu zdarma. Díly nejsou ke stažení.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová