ČKD: Legendární dvojice Kolben a Daněk se nejspíš nikdy nepotkala

Spojovala je vynalézavost, podnikavý duch i obchodní talent. Vincenc Daněk a Emil Kolben dali jméno podniku, který táhl československý strojírenský průmysl řadu desetiletí.

Připravili: Jan Kovařík a Světlana Lavičková
Dramaturgie: Magdalena Šorelová
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Zvukový design: Jiří Litoš
Režie: Jitka Škápíková
Premiéra: 7. 4. 2020

ČKD neboli Českomoravská-Kolben-Daněk byla za první republiky i v poválečném Československu jedním z našich největších strojírenských podniků. Její příběh ovšem začal už téměř o století dřív, když se do průmyslového srdce rakousko-uherské monarchie narodili dva neobyčejně technicky i podnikatelsky nadaní mužové.

Raketový vzestup sládkova syna

Začněme starším z obou pánů. Čeňkem, jinak též Vincencem Daňkem. Na svět přišel 5. dubna 1827. Narodil se do vlastenecké rodiny sládka Josefa Daňka v Cholticích na Pardubicku. Vystudoval pražskou a vídeňskou techniku.

Logo

Zprvu působil jako konstruktér u firmy Breitfeld & Evans. Po dvou letech z firmy odešel a společně se starostou Karlína Josefem Götzlem koupili malou karlínskou strojírnu firmy Meisner & Comp. V ní založili strojírenský podnik pod novým názvem Daněk & Co. Vsadili na strojní zařízení pro cukrovarnictví, které bylo tou dobou na vzestupu takřka raketovém.

Po čase spojil podnik se svým bývalým zaměstnavatelem, a tak vznikla Akciová společnost Breitfeld-Daněk. Do jejího výrobního programu patřilo hlavně vybavení dolů a potravinářského průmyslu. Byla to mimo jiné první firma u nás, která vyráběla výtahy, první z nich instalovala v litoměřickém pivovaru.

Ve stopách zakladatele

Inženýr Daněk nebyl jen úspěšným továrníkem, ale také vynálezcem a konstruktérem, autorem mnoha patentů. Zemřel 19. března roku 1893 v nedožitých šestašedesáti letech.

Po Daňkově smrti jeho firma žila dál vlastním životem. V roce 1897 byly přikoupeny salmovské železárny v Blansku, o dva roky později také továrna Bolzano-Tadesco ve Slaném.

Vznikl tak obří průmyslový podnik, který vyráběl parní i elektrické lokomotivy, parní turbíny, hydraulické stroje, cukrovarnická a mydlářská zařízení, parní kotle, motocykly, hydraulické nýtovací stroje, kovářské lisy, tlakové pumpy…

Logo ČKD na historické parní lokomotivě 433.001

Místo u Edisona

Druhý z dvojice, Emil Kolben, se narodil 1. listopadu 1862 ve Strančicích u Prahy. V té době už Daňkova firma šlapala celých osm let!

Vystudoval strojnictví a elektrotechniku na pražské technice. Po studiích cestoval po Evropě a nakonec odjel do USA, kde získal místo asistenta slavného vynálezce Thomase Edisona. Později se stal hlavním inženýrem ve firmě Edison Machine Works.

Otec první české lokomotivy

Příběh rodiny Kolbenů:Ing. Emil Kolben s dcerou Gertou a synem Hanušem, 1902

V roce 1896 se vrátil do Prahy a v „městysi Vysočanech“ na východ od Prahy založil firmu Kolben a spol. Továrna se specializovala na výrobu strojů a zařízení pro velké parní a vodní elektrárny. Kolben se na budování podniku aktivně podílel, navrhl stavební dispozice i konstrukci strojů.

Zakládal si na nejmodernějších výrobních trendech té doby. Během pár měsíců už vyráběl alternátory, motory nebo dynama. Brzy k podniku připojil slévárnu, elektrárnu, kovárnu, strojovnu a další projekty.

V roce 1900, kdy už továrna vyrobila tisíc alternátorů a parních strojů, zde sestrojili také první lokomotivu. Významnou zakázkou byla dodávka zařízení do holešovické elektrárny, na kterou navázaly desítky dalších pro elektrárny v zahraničí.

Kdy a jak došlo ke spojení „Kolbenky“ a „Daňkovky“ a vzniku ČKD? Jaký osud potkal jejího prvního ředitele Emila Kolbena? Co bylo s továrnou za druhé světové války a co za komunismu?

autoři: Jitka Škápíková , Magdalena Šorelová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...