Chtěli jsme zaujmout, tvrdí policista. Svodky začal psát jako vtipné příběhy a baví internet
„Před třinácti lety jsme se rozhodli podávat policejní hlášení trošku snesitelnějším způsobem, chtěli jsme zaujmout veřejnost lépe,“ vyjadřuje se ke svým literárním začátkům policejní rada Miroslav Komínek v Blízkých setkáních. Za nevšední zpracování policejních svodek získal ocenění Magnesia Litera v sekci Blog roku.
„Vnímám, že informovat veřejnost nebo propagovat činnost strážníků je dobré. A pokud to má zpětnou vazbu, je to ještě lepší,“ uznává policejní rada, jehož literární zpracování policejních zpráv baví internet a vysloužilo si ocenění.
„Ve chvíli, kdy bych zjistil, že převažuje forma nad obsahem, hned bych to musel upravit,“ vypráví o neotřelém způsobu psaní takzvaných svodek nebo policejních hlášení. „Běžně se píší ve stylu co, kdy, kde...,“ přibližuje.
Vystřelenou kulku nelze vrátit
„Vystřelenou kulku a vyřčené slovo nevrátíte zpátky. A dnes mám pocit, že spousta médií láká velkými červenými nápisy, ve kterých už sami vyřknou soud, aniž by se autoři dobírali skutečnosti,“ vyjadřuje se zástupce ředitele Městské policie v Přerově k přebírání vážných informací v tisku.
Jak se bude jmenovat nová knížka Miroslava Komínka? Kolik v ní bude příběhů?
Související
-
Se srdcem se musí zacházet jemně jako s dívkou, doporučuje profesor Pirk
Já už nebuduji kariéru, tak mohu říkat, co si myslím. Zásadní chyba v tomto roce byla, že jsme lidem nedávali naději, domnívá se kardiolog Jan Pirk.
-
Nevíte, co dělají vaše děti na internetu? Je to strašná chyba. Může být i smrtelná, varuje psycholog
Rodiče se často bojí pustit děti ven nebo na diskotéku. „Ale zapomínají, že daleko větší nebezpečí je čeká na internetu,“ upozorňuje v Blízkých setkáních Radek Ptáček.
-
Zákruty života jsou zajímavé a nečekané. Pořád mě to fascinuje, přiznává Helena Třeštíková
Věnuje se časosběrným dokumentům a sama vnímá čas s nadhledem. „Snažím se v něm vidět víno, které zraje,“ svěřuje se v Blízkých setkáních.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.