Chtěli jsme zaujmout, tvrdí policista. Svodky začal psát jako vtipné příběhy a baví internet

28. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Miroslav Komínek

„Před třinácti lety jsme se rozhodli podávat policejní hlášení trošku snesitelnějším způsobem, chtěli jsme zaujmout veřejnost lépe,“ vyjadřuje se ke svým literárním začátkům policejní rada Miroslav Komínek v Blízkých setkáních. Za nevšední zpracování policejních svodek získal ocenění Magnesia Litera v sekci Blog roku.  

„Vnímám, že informovat veřejnost nebo propagovat činnost strážníků je dobré. A pokud to má zpětnou vazbu, je to ještě lepší,“ uznává policejní rada, jehož literární zpracování policejních zpráv baví internet a vysloužilo si ocenění. 

„Ve chvíli, kdy bych zjistil, že převažuje forma nad obsahem, hned bych to musel upravit,“ vypráví o neotřelém způsobu psaní takzvaných svodek nebo policejních hlášení. „Běžně se píší ve stylu co, kdy, kde...,“ přibližuje. 

Vystřelenou kulku nelze vrátit

„Vystřelenou kulku a vyřčené slovo nevrátíte zpátky. A dnes mám pocit, že spousta médií láká velkými červenými nápisy, ve kterých už sami vyřknou soud, aniž by se autoři dobírali skutečnosti,“ vyjadřuje se zástupce ředitele Městské policie v Přerově k přebírání vážných informací v tisku.

Jak se bude jmenovat nová knížka Miroslava Komínka? Kolik v ní bude příběhů? 

autoři: Tereza Kostková , mka
Spustit audio

Související