Chtěli jsme zaujmout, tvrdí policista. Svodky začal psát jako vtipné příběhy a baví internet

28. červen 2021

„Před třinácti lety jsme se rozhodli podávat policejní hlášení trošku snesitelnějším způsobem, chtěli jsme zaujmout veřejnost lépe,“ vyjadřuje se ke svým literárním začátkům policejní rada Miroslav Komínek v Blízkých setkáních. Za nevšední zpracování policejních svodek získal ocenění Magnesia Litera v sekci Blog roku.  

„Vnímám, že informovat veřejnost nebo propagovat činnost strážníků je dobré. A pokud to má zpětnou vazbu, je to ještě lepší,“ uznává policejní rada, jehož literární zpracování policejních zpráv baví internet a vysloužilo si ocenění. 

„Ve chvíli, kdy bych zjistil, že převažuje forma nad obsahem, hned bych to musel upravit,“ vypráví o neotřelém způsobu psaní takzvaných svodek nebo policejních hlášení. „Běžně se píší ve stylu co, kdy, kde...,“ přibližuje. 

Vystřelenou kulku nelze vrátit

„Vystřelenou kulku a vyřčené slovo nevrátíte zpátky. A dnes mám pocit, že spousta médií láká velkými červenými nápisy, ve kterých už sami vyřknou soud, aniž by se autoři dobírali skutečnosti,“ vyjadřuje se zástupce ředitele Městské policie v Přerově k přebírání vážných informací v tisku.

Jak se bude jmenovat nová knížka Miroslava Komínka? Kolik v ní bude příběhů? 

autoři: Tereza Kostková , mka
Spustit audio

Související