Barack Obama. Historicky první politik afroamerického původu v úřadu prezidenta

Ještě před pár lety byl označován jako „nejmocnější muž světa“. Bývalý americký prezident Barack Hussein Obama slaví právě dnes, 4. srpna 2021, kulaté šedesáté narozeniny. Napsal Jaroslav Schovanec. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Byl jedním z nejmladších mužů v úřadě prezidenta, vstupoval do něj jako historicky první politik afroamerického původu, navíc s obrovskými nadějemi a očekáváními veřejnosti. A to doslova na celém světě. Ještě než se v Bílém domě pořádně rozkoukal, obdržel Nobelovu cenu míru.

Muž s velmi zajímavým rodinným původem, který sahá od Havaje přes Keňu po Kansas, je populární osobností i pět let po konci svého úřadování.

Další Příběhy z kalendáře budou patřit slavné kuchařce. Stačí říct větu "vraz do toho tucet vajec".

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

  • Duchovní profil Baracka Obamy

    Zprávou číslo jedna je v těchto dnech pochopitelně návštěva amerického prezidenta Baracka Obamy v Praze. Jeho první evropská cesta je pozorně sledována především kv...