Admirál Canaris a záhada tachovské mohyly

Kde skončily ostatky obávaného prvního muže Abwehru, kterého Hitler nechal potupně popravit? Poslechněte si nejnovější odhalení Stanislava Motla.

Autor: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Premiéra: 6. 9. 2021
V pořadu hovoří dokumentarista František Soukup a cituje se z knihy Jana Kokošky Admirál Canaris, z knihy Kudy kráčela smrt, ze vzpomínek archeologa Richarda Raka a z názorů profesora Jorga Skrielieta.

Příběh, nad nímž se vznášejí otazníky. Příběh z Flossenbürgu, kde bylo jednoho dubnového rána roku 1945 popraveno sedm mužů. A taky příběh tajemného hrobu na Tachovsku. 

V pořadí 440. díl pořadu Stopy, fakta, tajemství... má podobu osudového konce jednoho z nejvyšších pohlavárů nacistické třetí říše. Stalo se tak v době, kdy Tachovskem, ale i dalšími místy naší země, procházely tisíce zubožených lidí. Živých mrtvých. Měl s nimi onen vysoký nacista něco společného?

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.