„Žít tak, jak chci já, jsem začala až po čtyřicítce.“ Kristýna Frejová u Terezy Kostkové

17. květen 2019

Kristýnu Frejovou můžete vidět na prknech Švandova divadla nebo na obrazovkách v seriálu Modrý kód. Původně se chtěla stát novinářkou. A před pěti lety si týden vyzkoušela terapii tmou.

Věra Galatíková s dcerou Kristýnou Frejovou

„Do 40 let jsem žila tak, jak se ode mě očekávalo. Až pak jsem začala žít tak, jak chci já. Nesmírně jsem si vážila své maminky, pořád jsem chtěla být jako ona. Je těžké udělat ten průlom, připustit si, že jsem jiná,“ přiznává herečka Kristýna Frejová v pořadu Blízká setkání Tereze Kostkové.

Frejová se původně chtěla stát novinářkou. „Ale půlka naší rodiny byla v emigraci.“ Zlomový moment přišel, když hereččina maminka Věra Galatíková začala učit na DAMU. „Já jsem se skamarádila s jejími studenty a začali mě brát na různá představení.“ A co by si přála? „Aktuálně týden se svojí dcerou a vypnutým mobilem.“

Kristýna Frejová

O čem bude dnes v televizi její 13. komnata? Jaké trauma zažila? Kde ji uvidíme v létě? Co si chce nadělit k padesátinám? Jak se snaží vychovávat svoji dceru? Více uslyšíte ze záznamu.

autoři: Tereza Kostková , zk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.