„Žít tak, jak chci já, jsem začala až po čtyřicítce.“ Kristýna Frejová u Terezy Kostkové

17. květen 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kristýna Frejová

Kristýnu Frejovou můžete vidět na prknech Švandova divadla nebo na obrazovkách v seriálu Modrý kód. Původně se chtěla stát novinářkou. A před pěti lety si týden vyzkoušela terapii tmou.

Věra Galatíková s dcerou Kristýnou Frejovou

„Do 40 let jsem žila tak, jak se ode mě očekávalo. Až pak jsem začala žít tak, jak chci já. Nesmírně jsem si vážila své maminky, pořád jsem chtěla být jako ona. Je těžké udělat ten průlom, připustit si, že jsem jiná,“ přiznává herečka Kristýna Frejová v pořadu Blízká setkání Tereze Kostkové.

Frejová se původně chtěla stát novinářkou. „Ale půlka naší rodiny byla v emigraci.“ Zlomový moment přišel, když hereččina maminka Věra Galatíková začala učit na DAMU. „Já jsem se skamarádila s jejími studenty a začali mě brát na různá představení.“ A co by si přála? „Aktuálně týden se svojí dcerou a vypnutým mobilem.“

Kristýna Frejová

O čem bude dnes v televizi její 13. komnata? Jaké trauma zažila? Kde ji uvidíme v létě? Co si chce nadělit k padesátinám? Jak se snaží vychovávat svoji dceru? Více uslyšíte ze záznamu.

autoři: Tereza Kostková , zk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová