To, že jsi v reklamě, je potvrzením toho, že tě lidé mají rádi, je přesvědčený Marek Vašut

20. leden 2021

„Já jsem si dobrovolně vybral tuhle cestu, že se nebojím být v komerčních projektech,“ ujišťuje herec v Blízkých setkáních.

„Nepovažuji se za umělce, ale za poctivého řemeslníka. A už dávno netrpím představou, že bych měl režisérovi vnucovat svůj názor. Já ho mám, ale už si ho umím nechat pro sebe.“  

Jak to bylo dřív

„V USA jsem pochopil, že to, že jsi v reklamě, je potvrzením toho, že tě lidé mají rádi. Je to pocta. Za bolševika byla reklama něco špinavého a hlavně byly reklamy neuvěřitelně blbé. To si dnes lidé nedokáží představit,“ vzpomíná herec.

„Já se mohl pyšnit hrdým titulem sólista Národního divadla. A udělal jsem reklamu na kávu. Vůbec jsem v ní nemluvil. Nicméně v divadle jsem si vyslechl: Pane kolego! Jak jste mohl! Vy, sólista činohry Národního divadla! Nejsem škodolibý člověk, nicméně když jsem tohoto kolegu asi za tři roky slyšel: Jsem vaše nové auto! Jak se vám líbím?, tak jsem pocítil něco jako zadostiučinění,“ usmívá se herec.

Jaké má vzpomínky na minulý režim? Za co může Martin Dejdar? Cítil se dobře v New Yorku? Získal tam herecké zkušenosti? Přemýšlel o tom, že by tam zůstal? Kolik jazyků ovládá? Kdo je Verunka?

autoři: Adéla Gondíková , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.