Za všechno může Katka, svěřil se zpěvák Meky Žbirka

12. září 2020

„Pro Katku bylo nahrávání v Londýně rovnou studio Abbey Road. Když tam přišel Petr Čech, okamžitě jsem tam stoupnul na ceně,“ vzpomíná se smíchem známý hudebník.

Jak se vůbec spolu s Katkou seznámili? „Na mém koncertu. Katka tehdy přišla do Lucerny, byl jsem překvapený, že se dostala až do zákulisí. To jsem pochopil později, protože v Lucerně tehdy bydlela. Domluvili jsme se tam, že rozhovor uskutečníme až druhý den a dodnes k němu nedošlo.“

Co připravuje a co dělá rodina

Společně bydlí v Praze. „Syn David je ale nyní v Londýně, protože kdyby jel za námi, musel by jít do karantény. S ním si jen telefonujeme a on teď muzicíruje a točí klipy v Londýně. A Linda se zabývá angličtinou tady.“

„Přezdívku Meky mi dal Vlado Ročák, který teď žije v Austrálii a tehdy bydlel v naší ulici.” Stejně se jmenuje jeho nová kniha, album i film, ke kterému zpěvák chystá sérii netradičních koncertů, které budou následovat po projekcích ve vybraných městech.

Biely květ měl být původně černý a písnička musela být zcela přetočená kvůli pomalému tempu. Kvůli Atlantídě se přestěhoval. Písničku Katrin přehrával ženě nejdřív do telefonu. Tančil s Fridou ze skupiny ABBA. Více o těchto a dalších zážitcích uslyšíte v pořadu Moje hvězdy.

Spustit audio

Související