Vysadila jsem břečťan a on mi teď sundává střechu, směje se Iva Hüttnerová v Toboganu o zahradničení

22. květen 2021

Mám nejkrásnější zahradu v Praze, říká herečka Iva Hüttnerová v Toboganu. Hostem byla i Lucie Polišenská. Tématem povídání bylo zahradničení a pěstování květin i zeleniny. Moderuje Aleš Cibulka.

„Jsem patronkou hořečku, to je taková skalnička,“ svěřuje se Iva Hüttnerová na začátku Toboganu o zahradničení. Ví o čem mluví, péči o zahradu se věnuje intenzivně již mnoho let. Zajímavé je, že pěstuje květiny v modrých barvách. Pěstování se jí daři, břečťan a vistárie už boří střechu.

„Červenou jahodu nebo rajče u mě na zahradě nenajdete,“ pokračuje v popisování své zahradnické vášně. K vyprávění o zahradách a pěstování přizvala herečku a přítelkyni Lucii Polišenskou.

Soutěžní otázka

Pokud byste jeli k Ivě Hüttnerové na návštěvu, na které stanici metra byste vystoupili? Správné odpovědi posílejte na tobogan@rozhlas.cz

Které druhy rajčat vysadila Lucie Polišenská? Dají se pěstovat rajčata ve starých kamnech? Co má raději Iva Hüttnerová, psí víno, nebo břečťan?

autor: mka

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.