Vyměnil teplé ředitelské místečko za kolo. „Motivem byla rodina,“ vzpomíná ultracyklista Martin Souček
Spolu s parťákem ujel pět tisíc kilometrů na kole napříč Amerikou. Proč kdysi opustil pohodlné ředitelské křeslo a dal se na charitu? „Motiv byl rodinný a velmi silný.“ Má svá šťastná čísla? Jak při závodu zvládl nedostatek spánku a kde hledal motivaci pro svůj extrémní výkon? Měl trenéry? Které instituce se chystá podpořit ze sbírky? Jak odpočívá? Co jeho přístupu k životu říkají jeho dcery? Poslechněte si.
Co bylo popudem k velké životní změně? „Byl jsem postaven před otázku, jestli budu dál workoholicky pracovat, nebo se budu věnovat víc rodině. Nutnost rozhodnutí mě vlastně vytáhla ze situace, kdy bych byl v práci brzy vyhořel. Přivedlo mě to k úplně jiným životním postojům a úvahám. Byl to skok do jiného světa a pro můj život to mělo zásadní význam,“ rekapituluje.
Martin Souček absolvoval týdenní terapii ve tmě. A jak sám říká, něco to v jeho nitru dotvořilo. „Nicnedělání mi dalo směr. První byl závod. Následně jsem to spojil s charitou, sbírkou, paliativní péčí… A pak už se to rozjelo.“
K těžkému závodu se rozhodl přidat i těžký úkol. „Rozhodl jsem se vybrat deset milionů korun na paliativní péči. Dnes jsme na částce přes sedm miliónu korun a věřím, že se té desítce jednou přiblížíme,“ uzavírá ultracyklista Martin Souček v Blízkých setkáních.
Související
-
„Meditace mu přinesly do života klid.“ Tomáš a Tamara Klusovi u Jana Čenského
Tomáš Klus stihl během období covidu napsat tři desky a jeden muzikál. Do studia s ním přišla jeho žena Tamara, které vyšla pohádková knížka O všech zvířatech.
-
Dřív jsem měla pocit, že mě život válcuje. Teď si ho vědomě řídím, ujišťuje Nela Boudová
Je herečkou a nově také koučkou. „Nesmírně mě to naplňuje. Do budoucna mám představu, že bych ubrala na herectví a věnovala se této profesi,“ překvapuje Nela Boudová.
-
Cyril Höschl: Jak poznat syndrom vyhoření od běžné únavy?
Hranice je sice neostrá, syndrom vyhoření ale podle psychiatra prochází třemi typickými fázemi. Je syndrom vyhoření nemocí z povolání?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.