Vodnické pohádky

13. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy rybník

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

V loukách nedaleko vesnice Lučinka se schovává rybník, kterému se už od nepaměti říká Zelený. A právě tam měl odedávna svůj revír vodník Vodomil.

Čte: Jana Ondrušková
Připravil: Dominik Mačas
Napsal: Milan Nykles
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 7. 12. 2020

Nebyl to zlý vodník, který by shromažďoval dušičky v hrníčcích pod pokličkami. Naopak. Patřil k těm, kteří dobrým lidem pomáhali. Ale běda, když na něj chtěl vyzrát nějaký filuta. To se se zlou potázal!

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?