Vodnické pohádky

13. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy rybník

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

V loukách nedaleko vesnice Lučinka se schovává rybník, kterému se už od nepaměti říká Zelený. A právě tam měl odedávna svůj revír vodník Vodomil.

Čte: Jana Ondrušková
Připravil: Dominik Mačas
Napsal: Milan Nykles
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 7. 12. 2020

Nebyl to zlý vodník, který by shromažďoval dušičky v hrníčcích pod pokličkami. Naopak. Patřil k těm, kteří dobrým lidem pomáhali. Ale běda, když na něj chtěl vyzrát nějaký filuta. To se se zlou potázal!

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová