Herec a mim Michal Nesvadba: Třicet let tvořím s lepicí páskou. A překvapivě se na to dnes dá i dívat
Inspirace na něj číhá doslova na každém kroku. „Je pořád kolem mě. Sleduji lidi kolem, co dělají, jak přecházejí ulici, kde se smějí… A hračky. To všechno je inspirace,“ říká herec a mim Michal Nesvadba v rozhovoru s Markem Němcem. V jeho mysli tvoří okolní svět obrazy. „Všechno vidím a vnímám jako obraz. Dřív než děj vymýšlím postavičku, ne naopak, což bývá obvyklé.“
Cestuje a vystupuje po celé republice. A co se děje v zákulisí těsně před vstupem na jeviště? „Rozcvičuju se a teď už to dostalo patinu věku. Už moc nevyskakuju,“ přiznává se smíchem herec, který příští rok oslaví sedmdesáté narozeniny. Hned vzápětí přidává další typický nápad: „A třicet let bude oslavovat i moje lepicí páska, takže to bude víc oslav dohromady.“
Právě lepicí páska se stala jeho poznávacím znamením natolik, že si vysloužil přezdívku Mistr tapeman. A stále s ní objevuje nové možnosti. „Teď jsem začal pracovat s velkou plochou, na kterou ji lepím. Je to výtvarno a řekl bych, že teď už vytvářím díla, na která se dá i dívat. Překvapivě,“ žertuje. Z nenápadného materiálu tak vznikají obrazy, které by rád představil i knižně. „Mám přání vydat knížku s těmito díly, které se už možná dílem dají nazvat,“ uzavírá Michal Nesvadba v pořadu Blízká setkání.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka