Vladimír Zajíc: Kmotra Smrt

19. duben 2015

Pohádka on-line do neděle 26. dubna 2015.

Rádi se bojíte? Máme pro vás hororově zabarvenou pohádka, ve které ale kmotřička Smrt není tak zlá, jak se na první pohled může zdát. Úspěšně jí totiž konkuruje zlý čaroděj. Jak to všechno dopadne vám prozradí Jana Preissová, Marek Holý a Aleš Procházka.

Ćerný mág v zájmu své nesmrtelnosti oddělil svou duši od hmotného těla. Aby přežil, musí každoročně nabít svou tělesnou schránku novou energií, a proto rok co rok unáší mladé dívky.

Po jeho stopách se vydá kmotřenčin chráněnec, mladý Robin. Má jediný a nelehký úkol: zničit to černé zlo. Pomáhají mu přátelé z lidské i zvířecí říše, nakloněná je mu i příroda, ale přesto se dostane až za samou hranici mezi životem a smrtí.

Původní pohádka Vladimíra Zajíce Kmotra Smrt je jen velmi volně inspirována českou klasikou. Motiv kmotřičky, který je symbolem života i smrti zároveň, představuje iniciační moment pro příběh mladého kluka, který se neváhá postavit čelem proti skutečnému zlu.

Účinkují: Jana Preissová, Marek Holý, Aleš Procházka, Michal Zelenka, Jaromír Meduna, Eva Kodešová, Radek Valenta, Jana Stryková, Lucie Štěpánková, Antonie Talacková, Petr Halíček, Denisa Nová.
Hudba:
Jiří Strohner
Zvukový mistr:
Ladislav Reich
Režie:
Jaroslav Kodeš
Dramaturgie:
Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2014.

autor: ČRo Dvojka
Spustit audio