O vysoké věži. Pohádka o tom, že větru a dešti může poroučet jenom Krakonoš

10. červenec 2022

Věděli jste, že v Itálii existuje zázračná věž na počasí? Díky ní v mžiku zmizí psí počasí a úrodě se bude dařit jako nikdy. Všichni budou závidět! Tak balamutí Ferda z Kozí Lhoty alias Fernando Grando z Itálie lidi z Krkonoš. Vsadil se totiž s Krakonošem, že přelstí každého v kraji. Oklamat zámeckého pána Trautenberka není nic těžkého. Ale Anča, Kuba a hajný z Krkonošských pohádek se tak snadno napálit nenechají... Jak to celé dopadne? To si poslechněte v rozhlasové pohádce.


Osoby a obsazení: Fernando Grando (David Novotný), Krakonoš (Stanislav Oubram), milostpán (Ladislav Županič), Anče (Lucie Pernetová), Kuba (Martin Písařík), švec (Jiří Hálek), ševcová (Zdenka Hadrbolcová), krejčí (Jaroslav Vlach), krejčová (Ilona Svobodová), hajný (Antonín Molčík), hostinský (Zdeněk Hess), Joska (Michal Zelenka), Franta (Svatopluk Schuller)
Napsala: Božena Šimková
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Zvukový mistr: Radek Veselý
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Zvuková spolupráce: Jana Fišerová
Hudba: Tomáš Pergl
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno: v roce 2004
Produkce: Jana Knappová

Kupujte na Radioteka.cz

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.