O vysoké věži. Pohádka o tom, že větru a dešti může poroučet jenom Krakonoš
Věděli jste, že v Itálii existuje zázračná věž na počasí? Díky ní v mžiku zmizí psí počasí a úrodě se bude dařit jako nikdy. Všichni budou závidět! Tak balamutí Ferda z Kozí Lhoty alias Fernando Grando z Itálie lidi z Krkonoš. Vsadil se totiž s Krakonošem, že přelstí každého v kraji. Oklamat zámeckého pána Trautenberka není nic těžkého. Ale Anča, Kuba a hajný z Krkonošských pohádek se tak snadno napálit nenechají... Jak to celé dopadne? To si poslechněte v rozhlasové pohádce.
Kupujte na Radioteka.cz
Související
-
Marie Kubátová: Pohádky o krkonošských řemeslech. Čtou Vlastimil Brodský a Sylva Sequensová
Příběhy o sklářích, tkalcích, cukrářích, ale i princeznách, čertech a čarodějích. Vydejte se do Krkonoš, kde se pohádky nevypravovaly před spaním, ale k práci.
-
Eliška Pilařová: Krakonošovo aneb Kerkonošské nářečí
Víte, jak chtěli „horáci“ v Krkonoších nejlépe vyjádřit nespokojenost s počasím?
-
Václav Čtvrtek: Co se stalo, než šel Joska vrátky. Pohádka na motivy lidovek o mstivé divožence
Vyprávění o tom, co dokáže přemoci nespravedlnost kouzelnou, i tu lidskou. Adaptace příběhy z knihy Císařská vojna se sultánem a jiné pohádky na motivy lidových písní.
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.